Luteīna vislielākā koncentrācija ir acs tīklenē un zīlītē. Tīklenes daļu, kas nosaka centrālo redzi, dēvē par dzelteno plankumu (Macula lutea), jo tai krāsu piešķir dzeltenais pigments – luteīns. Pētījumi liecina, ka, esot pietiekamā daudzumā, luteīns pasargā acs audus no kaitīgajiem saules stariem un brīvajiem radikāļiem un nodrošina labu redzi. Taču organisms luteīnu nesintezē – gadiem ejot, tā koncentrācija samazinās. Tādēļ, lai saglabātu labu redzi, to nepieciešams uzņemt papildus. Aprēķināts, ka rietumvalstu iedzīvotāji dienā kopā ar pārtiku uzņem tikai apmēram 1,5 mg luteīna, taču tā aizsargājošā īpašība izpaužas tikai tad, ja dienā tiek uzņemti vismaz 6 mg.
Par melleņu iedarbību uz redzi tumsā bija iespējams pārliecināties jau Otrā pasaules kara laikā. Lidmašīnu piloti, kas lidoja naktīs, ievēroja, ka, lietojot mellenes, tumsā iespējams labāk redzēt un redze pēc apžilbināšanas ātrāk atjaunojas. Izpētot melleņu ķīmisko sastāvu, tika noskaidrots, ka tajās esošie antocianozīdi uzlabo acs adaptāciju tumsā un gaismā.
Aktīvās vielas, kas ir vīnogu sēklu ekstraktā, uzlabo mikrocirkulāciju, nostiprina acs kapilārus un ietekmē tīklenes fermentu aktivitāti.
Žibulīšu pozitīvās īpašības ir zināmas jau no senākiem laikiem – tās samazina acu apsārtumu, niezi, asarošanu, jutību pret spilgtu gaismu. Augu ekstrakti iedarbojas sinerģiski, t.i., savstarpēji pastiprina un papildina viens otra pozitīvo iedarbību.
Blue Berry dabisko ekstraktu sastāvā ir bioloģiski aktīvas vielas (antioksidanti, bioflavonoīdi, karotinoīdi), kas novērš acu nogurumu, uzlabo redzi tumsā, nostiprina tīklenes kapilāru sieniņas un uzlabo asinsriti acu audos, kā arī samazina kairinājumu, nēsājot kontaktlēcas. |